Czy picie wody z kranu jest bezpieczne?
Czy picie wody z kranu jest bezpieczne?

Pewnie zastanawiacie się czy picie wody z kranu jest bezpieczne, takie rozterki to całkiem normalna sprawa, spieszymy z odpowiedzią.

Woda w polskich kranach podlega bardzo surowym normom jakości, sanepid każdego roku przeprowadza ponad 100 tysięcy badań na zawartość minerałów oraz bakterii, wykazując, że woda ta w pełni nadaje się do picia. Główny Inspektor Sanitarny ocenia, że 99,7% wody w polskich kranach spełnia wszystkie normy jakości, co więcej woda w kranie podlega takim samym przepisom sanitarnym jak woda butelkowana. Zła opinia wody w naszych kranach pochodzi z dawnych czasów, kiedy to faktycznie jej jakość nie zawsze była najlepsza. Od wielu lat normy unijne, jak również polskie, są tak wysokie, że nie ma powodów do obaw sięgając po wodę prosto z kranu.

Jakość naszej polskiej kranówki nie różni się od jakości wody w większości Europejskich miast, gdzie standardem jest picie wody prosto z kranu, w Londynie czy Madrycie normą jest podawanie takiej wody w restauracjach, podczas gdy u nas ta idea dopiero rozkwita. Wierzymy jednak, że z roku na rok popularność wody z kranu i u nas, będzie rosnąć.

Często też spotykamy się z pytaniem, czy woda w butelkowana jest zdrowsza od wody z kranu?

Nie ma potwierdzonych badań na to, że taka woda jest zdrowsza, a wręcz zdarzają się przypadki, gdzie woda płynąca z kranu zawiera więcej minerałów, niż ta butelkowana. Ponad to, do wody przechowywanej w butelce plastikowej mogą przedostawać się szkodliwe substancje, zwłaszcza kiedy butelka ta jest wyeksponowana na promienie słoneczne.

Picie wody z kranu jest nie tylko bezpieczne, ale też przyjazne naszej planecie, także sięgajcie po kranówkę bez obaw.

 

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl