FAQ • Co mogę dodać do mojej wody w butelce Minty?

  Tak na prawdę wszystko, czego dusza zapragnie, każde owoce i zioła nadają się świetnie oraz sprawiają, że woda nabiera wyjątkowego smaku. Nie musisz jednak ograniczać się do wody, do butelki Minty możesz wlać praktycznie wszystko na co masz w danej chwili ochotę, domowy kompot, mrożoną kawę czy herbatę.

 • Czy picie wody z kranu jest bezpieczne?

  Tak owszem, według głównego inspektora sanitarnego 99,7% procent wody płynącej w polskich kranach, spełnia wszelkie najwyższe wymagania, a ponadto, woda z kranu w wielu przypadkach zawiera więcej minerałów niż ta butelkowana.

 • Dlaczego butelka szklana jest lepsza od plastikowej?

  Woda w szklanej butelce dłużej zachowuje świeżość i smakuje po prostu lepiej, ponadto butelka plastikowa poddana wyższej temperaturze wytwarza szkodliwe substancje, które przedostają się do wody, podczas gdy, szklana butelka Minty jest bierna chemicznie. Ponadto, szklana butelka Minty jest ekologiczna, rezygnując z wody butelkowanej i Ty przyczyniasz się do dbania o naszą planetę.

 • Z czego jest butelka?

  Butelka Minty jest wykonana ze szkła boro-krzemowego, które charakteryzuje się wyższą odpornością na uszkodzenia mechaniczne, a przy tym jest lżejsza niż butelki wykonane z normalnego szkła. Ponadto jest bierna chemicznie, co oznacza, że nie bierze udziału w reakcjach chemicznych, dzięki temu mamy pewność, że napoje znajdujące się w
  butelce Minty, są wolna od szkodliwych substancji. Butelka Minty jak i sitko oraz uszczelka znajdująca się w zakrętce posiada wszelkie atesty (CE / EU, CIQ, FDA, LFG)
 • Jak dbać o butelkę Minty ?

  Butelka Minty nie wymaga jakiś specjalnych zabiegów, nadaję się do mycia w zmywarce (poza bambusową zakrętką) jednak przy myciu w zmywarce należy liczyć się z tym, że logo Minty może z czasem zaniknąć. Należy również pamiętać o regularnym myciu zarówno koszyczka jak i uszczelki, która znajduje się w zakrętce i można ją wyjmować. 
 • Gdzie są produkowane butelki Minty?

  Butelki Minty sprowadzamy z Azji, staraliśmy się nawiązać współpracę z firmami z Polski lub chociaż z Europy, jednak będąc małą firmą nie mogliśmy sobie pozwolić na zmówienia rzędu pół miliona sztuk, a takie ilości były nam proponowane w przypadku butelek ze szkła  boro-krzemowego. 

  Mamy jednak ambitne plany wobec Minty i jeśli tylko uda się nam przemycić w Polsce na nieco szerszą skalę  idee picia wody z kranu, to ruszymy z własną linią produkcyjną w Niemczech. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl